O1 sprzęgło szarpie przy końcu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • michal89
    Classic
    • 2013
    • 19

    O1 sprzęgło szarpie przy końcu

    marcin20vt, mam logo z RS 2 na grill wiec tylko jak coś czeka na przymocowanie, ale fajne uczucie jest jak ktoś podejmuje próbę startu do mojego RS-ka :-) a mało kto orientuje się w podziale modeli :-)
  • xman750
    Rider
    • 2011
    • 322

    #2
    O1 sprzęgło szarpie przy końcu

    Hej,
    rok temu miałem założony jednomas i sprzęgło G60 ori Sachs (tarcza, docisk, łożysko) od jakiegoś czasu zauważyłem że przy szybkiej zmianie biegów czuję że biegi mi się haczą/wchodzą z oporem/czasem trójka wcale nie wejdzie (na zimnym silniku się to nasila) oraz kiedy puszczam sprzęgło po zmianie biegu czasem czuję lekkie szarpnięcie kiedy pedał sprzęgła jest już na samej górze tak jakbym nagle zdjął nogę ze sprzęgła. Dzwoniłem do firmy która montowała mi to sprzęgło mówią że mooooże wysprzęglik ale trzeba podjechać to sprawdzą - niestety firma się mieści w Poznaniu a ja jestem na wyspach... Mój mechanik twierdzi żeby jeździć aż się nie rozleci i się nie przejmować (jednym słowem nie chce mu się tracić czasu na grzebanie przy tym bo nie ma pojęcia co się dzieje) Dodam tylko że sprzęgło bierze od dołu i rusza się płynnie. Co to może być i na co mogą wskazywać powyższe objawy ?

    Sprzęgło ma zrobione dopiero jakieś 25kkm auto O1 1.9TDI@165KM/342Nm na tym setupie jednomas powinien być nieśmiertelny.

    Komentarz

    Pracuję...